צעד קדימה
 

מרכז יום למבוגרים

כחלק מחזונה של 'צעד קדימה', לתמוך בילדי העמותה גם בבגרותם, בספטמבר 2013  נפתח מרכז היום לבוגרים עם שיתוק מוחי בגילאי 21 ומעלה, המוכרים ע"י המוסד לביטוח לאומי כבעלי 100% נכות לצמיתות. מרכז היום נותן, מענה חינוכי-שיקומי-טיפולי לכ- 25 חניכים עם מוגבלויות פיזיות מוטוריות קשות ולבני משפחותיהם.
 
אוכלוסיית המרכז מורכבת מאנשים, אשר עם סיום לימודיהם הפורמאליים במערכת החינוך, לא נמצאה עבורם מסגרת תעסוקתית שיקומית ו/או לימודית ואשר עקב מוגבלותם זקוקים למסגרת יומית. חניכי המרכז זקוקים לסיוע, ברמות שונות, בביצוע רוב תפקודי היום יום.
 
המרכז החדש, ממוקם בלב מרכז מסחרי בירושלים, בסמיכות לבתי עסק, מסעדות, בתי קפה ושירותים קהילתיים מגוונים. קירבה זו, מאפשרת לחניכי המרכז להיות חלק מהקהילה הסובבת ומאפשרת פתיחת דלתות המרכז למעורבות הקהילה בפעילויות המרכז.

 

כאמור, גישת החינוך המדריך (פטו) מכוונת את עשייתנו המקצועית ועל כן, ההתערבות השיקומית במרכז היום הינה במישור התנועתי-פיזיולוגי, קוגנטיבי ופסיכולוגי. זאת באמצעות מגוון הפעלות מוטוריות, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תקשורת, תחומי יצירה ואמנויות, מחשבים ותקשורת חלופית, תמיכה רגשית, פרטנית וקבוצתית.

 

המטרה, לפתח מיומנויות, לעודד אקטיביות, להעצים את המעורבות והכישורים חברתיים ולהגיע לאוטונומיה, וכך לאפשר השתתפות בחיי הקהילה, כל אחד בהתאם ליכולותיו. מרבית הפעילויות, מתבצעות במסגרת קבוצתית. הקבוצה משמשת, הן כמטרה והן כאמצעי, בהיותה מהגורמים המאפיינים את כל המערכות הקהילתיות.

 

מהפעילויות הייחודיות של המרכז, יש לציין את שיתוף הפעולה עם מכללת דוד ילין, את הקורס "מתגלגלים בירושלים", את פעילות החניכים במסגרת נבחרת 'בוצ'יה', חוג טאי צ'י ועוד.

 

מודל מרכז היום של צעד קדימה הינו חדשני ומהווה, כבר היום, אבן שואבת לרבים המבקשים להיקלט בו.

 

המרכז הממוקם בשכונת בגבעת שאול בירושלים, הינו בניהול העמותה ובפיקוח משרד הרווחה. המרכז פועל 5 ימים בשבוע, בשעות 08:00-16:00.
 
לפרטים ויצירת קשר, התקשרו לטלפון: 02-5715353

 


 
   
 
 
 
 

דרונט בניית אתרים