הפרויקט
הקמת מרכז לחיים אקטיביים בקהילה ודירת אימון לכ- 60 צעירים עם מוגבלויות מורכבות בלב ירושלים. לצד הפעילות ישמש המבנה גם לטובת המשרדים הראשיים של העמותה ומרכז הכשרות ובכך ינוצלו חללי המבנה באופן יעיל וחסכוני.

בשעות היום ייתן המרכז מענה לצעירים מגיל 21 עם מוגבלויות מורכבות ובשעות הערב ישמש כמרכז אימון לחיים עצמאיים בקהילה, כולל לינה, להדרכת משפחות ולפעילות קהילתית עניפה.

צעד קדימה פועלת יחד עם תושבי השכונה והמינהל הקהילתי לתכנון עשייה חברתית משותפת עם הקמת המרכז

הצורך
מתן מענה מיידי ודחוף בירושלים לתושבי העיר עם מוגבלות מורכבת, אשר זקוקים באופן משמעותי לבית בקהילה שיאפשר להם להתמודד עם החיים הבוגרים כאנשים עם מוגבלות.

עיריית ירושלים הכירה בצורך והקצאתה קרקע לבניית המרכז אשר יאפשר לא רק מקום למשתתפים נוספים אלא, ישמש כמרכז קהילתי בשכונת מקור חיים, יקדם אינטראקציה משותפת של הצעירים עם תושבי השכונה, יעודד פעילות התנדבותית ופיתוח מיזמי חיים משותפים.

המבנה יאפשר מרחב לעשייה חינוכית שיקומית, מתן כלים לחיים אקטיביים ונגישות מלאה. הקמת המבנה לטובת מרכז היום, דירת האימון ומשרדי העמותה תאפשר חיסכון משמעותי בדמי השכירות המשולמים כיום (כ 500,000 ₪ בשנה ) - חיסכון שיופנה לטובת הפעילות.

מדדי הצלחה
מתן מענה נדרש לתושבי העיר עם מוגבלויות מורכבות.

פיתוח מרכז קהילתי עם דגש על שותפות פעילה בקהילה.

קליטת משתתפים נוספים שהיום לא יכולים לקבל מענה בשל מצוקת מקום.

התייעלות ארגונית – הקמת המבנה תחסוך עלויות שכירות המשולמות כיום.

הגדלת היקף השירותים הניתנים ע"י העמותה לתושבים, ביצוע פרויקטים משותפים עם הקהילה.

1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4על העמותה
"מרכז היום הוא הסיבה שאני קמה כל בוקר להתמודד עם עצמי ועם המוגבלות. על העמותה בכל מצב אחר הייתי נשארת במיטה כל יום כל היום" ( שרה, בת 25 ,נולדה עם שיתוק מוחי )

צעד קדימה הינה עמותה עטורת פרסים המצליחה להקנות שירותים ל-800 משפחות וילדיהם בכל הגילאים ב-4 מרכזים ברחבי ישראל. צעד קדימה הוקמה לפני 34 שנה על ידי הורים לילדים עם מוגבלויות ואנשי מקצוע במטרה להביא לארץ גישה חינוכית - שיקומית לילדיהם, שתהווה אלטרנטיבה לגישה הרפואית הרווחת בישראל. החזון שלנו
"צעד קדימה" שואפת להיות הארגון המקצועי המוביל בישראל, הפועל על-פי עקרונות "החינוך המדריך" ומציע בשותפות עם משפחות, רצף שירותים חינוכיים-שיקומיים לאוכלוסייה עם מוגבלויות פיזיות, בסביבות חיים שונות, בפריסה ארצית ולאורך החיים מילדות ועד זקנה. הייעוד שלנו
תכליתה של "צעד קדימה" היא הוראה, למידה וחינוך של ילדים, מתבגרים ומבוגרים עם שיתוק מוחי ומוגבלויות מורכבות, באמצעות החינוך המדריך, תוך בניית אמונה בעצמם וביכולתם ללמוד, להתפתח ולהפוך לבני אדם אוטונומיים, המנהלים אורח חיים אקטיבי, משמעותי ומעניין עבורם בקהילה ועם החופש לקבל בעצמם החלטות הנוגעות לחייהם. הערכים שלנו
שותפות עם המשפחה כערך מרכזי בפעילותה, לצד מעורבות פעילה של חברי העמותה יצירת סביבות מיטביות ללמידה והתפתחות, השתלבות בקהילה, גישה חיובית מחויבות לאיכות למצוינות והתחדשות, כבוד האדם, שקיפות ומוסריות. פעילות העמותה
צעד קדימה מפעילה, בפריסה ארצית, מסגרות לאורך החיים. מאילת בדרום, באר שבע, ראשל"צ וירושלים
חינוך פורמלי:
מעונות יום שיקומיים
גני חינוך מיוחד
בית ספר לילדים עם
מוגבלויות מורכבות
חינוך בלתי פורמלי:
מרכזי יום לצעירים מגיל 21 עם מוגבלויות
דירות אימון לחיים עצמאיים בקהילה
מועדונים חברתיים
מחנה קיץ
תכניות הכשרה והתמחות למורים בחינוך המיוחד

בואו להיות שותפים בהקמת המרכז לחיים אקטיביים   תיק תורם

למידע נוסף נא למלא את הטופס ונחזור אליכם בהתאם. או התקשרו ל- 02-6540062  אפשר גם בווטסאפ !