שאלות ותשובות צעדת ה-20

צעדת התקווה  מתאימה לכל סוגי המשתתפים וכוללת מסלולי בדרגות קושי שונות. עם זאת, כדי ליהנות מהמסלולים בדרגות הקושי הגבוהות יותר, עליכם להיות מוכנים לקטעי טיפוס וירידה תלולים, להיות במצב גופני כשיר, ומוכנים למאמץ גופני מוגבר, הרגשת סיפוק מובטחת לאחר הסיום. לרוב הקטעים הקשים ישנם דרכים חלופיות עבור צועדים המעדיפים דרך פחות מאתגרת.

מסלולי הטיול מותאמים לרמות שונות של יכולת וניסיון, ממתחילים ועד מתקדמים וכוללים מסלול משפחתי מיוחד לצועדים המחפשים קצב נינוח יותר עם הילדים והנכדים.

כדי להתכונן לצעדת התקווה, אנו ממליצים לצאת לטיולי הכנה, או במידת הצורך לקיים אימונים בחדר כושר.

אתם מוזמנים גם להצטרף  אלינו ל"טיולי הכנה" שמתקיימים בחודשים שלפני צעדת התקווה. 

למידע נוסף, ניתן ליצור קשר עם אשר ארביט arbit1@gmail.com

צעדת התקווה היא דרך נפלאה לסייע למטרה חברתית כמו "צעד קדימה" ולהתחבר לטבע. זוהי הזדמנות פז לצעוד בנופים המדהימים של הארץ, להכיר אנשים מיוחדים מכל תחומי החיים, להכיר את ילדי "צעד קדימה" וצוות העובדים המסור וליהנות תוך כדי תמיכה בארגון ראוי ובתכניות אותם הוא מפעיל.

"צעד קדימה" הינה עמותת הורים המפעילה מזה 36 שנה – מרכזים שיקומיים-חינוכיים ברחבי הארץ לילדים, בני נוער ומבוגרים עם מוגבלויות פיזיות מורכבות.

"צעד קדימה" היא העמותה היחידה בישראל המיישמת ומכשירה בגישת החינוך המדריך המאפשרת לילדים ומבוגרים עם מוגבלויות להתנהל באופן עצמאי ככל הניתן, המנהלים אורח חיים אקטיבי ועם החופש לקבל בעצמם החלטות הנוגעות לחייהם.

כ- 75% מתקציב העמותה הינו ממקורות ממשלתיים-ציבוריים והיתרה מתרומות ובאמצעות מפעלים שונים כדוגמת "צעדת התקווה."

מחיר ההרשמה המעודכן לצעדת התקווה ה-20, לאור השינויים, עומד על 400 ש"ח (300 ש"ח ליום אחד). הסעות מאזור ירושלים לטיולים יינתנו בימים רביעי וחמישי וכן חטיפים וארוחת ערב בימי רביעי וחמישי.

בנוסף לדמי הרשמה, כל צועד ראשון במשפחה יתחייב לגייס לפחות 2,500 ₪ בחסויות או בתרומות ל"צעד קדימה" עד למועד היציאה לצעדה. בני זוג יחד יגייסו לפחות 4,000 ₪ ועבור כל ילדי המשפחה בצועדים יגייס 1,000 ₪ עד 2,000 ש"ח מקסימום לכלל הילדים במשפחה.

בדרך כלל, הצועדים שלנו משיגים, ואפילו עוברים, את יעד הגיוס שלהם. במידה ולא תגיעו ליעד הגיוס , עליכם להשלים את ההפרש על מנת להשתתף בצעדה.

אנו מעודדים אתכם להציב יעד גיוס של לפחות 3,600 ₪ לצועד ובכך לסייע ליותר ילדים וצעירים ליהנות מהשירותים של "צעד קדימה."

לצועדים שמגיעים מחוץ לישראל, יעד הגיוס המינימלי הוא 3,600 דולר.

מניסיון מצטבר של שנים, אנו יכולים להעיד שזה קל יותר משנדמה, ידידים, בני משפחה וחברים מגיבים באופן חיובי ביותר, לפנייה בבקשה לסיוע בתרומה לאור מאמציך להצטרף לצעדה למען מטרה כה ראויה.

אנחנו נכין דף אינטרנט אישי שלך לטובת גיוס כספים. תוכל להפיץ את הקישור על מנת לתת לכל מי שאתה מכיר את ההזדמנות לתרום. נשמח לקבל תמונה שלך כדי להוסיף לדף הזה. אנו נסייע לך בכל השלבים של תהליך הגיוס, ונספק לך טיפים כיצד להגיע ולעקוב בצורה יעילה – ונעזור לך להתגבר על כל דאגה שעלולה לצוץ  – הכל על מנת למקסם את הצלחתך – שהיא הצלחה שתאפשר לילדים שלנו לקחת עוד צעד קדימה. אנו נכין הודעת ווטסאפ ומיילים לדוגמה שתוכל להפיץ לאנשי הקשר שלך ולתת להם ההזדמנות להיות חלק מהאירוע המדהים הזה.

כל התרומות לצעד קדימה, ודמי הרישום, מוכרים לצורך מס בישראל, ארה"ב קנדה ובריטניה. קיימת אפשרות גם לתרום ביורו.

בהחלט ואפילו מומלץ!

טיולים הם פעילויות משפחתיות אידיאליות וילדים בני 12 ומעלה הם צועדים נהדרים. ילדים צעירים יותר יכולים להשתתף לפי שיקול הדעת של ההורים באשר להתאמתם לטיול. ילדים מתחת לגיל 15 חייבים השגחה אישית ישירה של מבוגר משתתף בצעדה. 

גיוס כספים למטרת צדקה היא חוויה חינוכית נפלאה לילדים ולצעירים.

השנה, תתקיים הצעדה במתכונת של טיולים יומים ללא לינה באזור ירושלים וצפון ים המלח ביום רביעי ה-10.4.24 וביום חמישי ה-11.4.24 (עם טיול אופיונלי ביום שישי ה-12.4.24). ניתן לבחור לטייל רק באחד מהימים.

כל הארוחות והנשנושים לפני ובמהלך הטיול כשרים בהשגחה הלכתית במקום.

תזדקק לתרמיל גב קטן, כובע, לפחות 4 ליטר מים, משקפי שמש, פנס, סבון/מברשת שיניים/משחת שיניים, מגבת קטנה, תרופות אישיות, קרם שיזוף, מצלמה, נעלי הליכה/טיולים, נעליים להחלפה, כותנה או גרבי צמר, בגדים חמים לערב, סוודר / סווטשירט; לבוש שכבות לטיול משרוולים קצרים ועד שרוולים ארוכים, מעיל גשם או פונצ'ו; כל משחק או ספר שתרצה לערב.

נעלי הליכה הן השקעה מצוינת ומומלצות מאוד לצעדת התקווה. הקפידו לקבל ליווי מקצועית בבחירת והתאמת הנעלים בחנויות ציוד לטיולים ולנעול את הנעליים החדשות שלכם במשך מספר ימים לפני הטיול כדי שיהיו נוחות ורכות יותר בזמן הטול. אל תביאו נעליים בלויות המראות סימני מצוקה – הן יתפרקו בשימוש אינטנסיבי בטיול כזה!

אנו ממליצים גם לשקול להביא מוטות טיולים כדי להקל על הלחץ על הברכיים ולעזור ליציבות.

החפצים האישיים שלך יהיו תחת השגחה במהלך היום באת המרכזי. במהלך הטיול תצטרכו לשאת רק מים וחטיפים, מצלמה וכו'.

כל צועד נדרש למלא טופס השתתפות שבו הצהרת בריאות תקינה וכן לקיחת אחריות אישית על השתתפות בצעדה – כולל את האפשרות של פציעה אישית, לא סבירה ככל שתהיה. לצועדים המגיעים מחו"ל, ביטוח רפואי הוא הכרחי לשהייתם בישראל. ישראלים מכוסים בקופת החולים המקומית שלהם.

במידה ותקלע לבעיה רפואית, עזרה ראשונה תינתן במקום ע"י החובש המלווה ובמידת הצורך תפונה לטיפול רפואי.

ביום רביעי וחמישי יצאו הסעות מירושלים למסלולים של הצעדה.

פרטים על המסלולים, מיקום ארוחות הערב ימסרו בהקדם האפשרי.

צעדת התקווה 2023 הייתה נפלאה!!!

אם ברצונך לדבר עם משתתף מהצעדה של שנה שעברה, פשוט תודיע לנו במייל Office@tsadkadima.org.il 

הציצו בתמונות של "צעדת התקווה 2023"