תכניות מרכזיות בדירות האימון

1) תכנית צעירים: התכנית מיועדת לחניכים בגילאי 9-13. הפעילות מתקיימת פעם בשבוע בין השעות 15:30-18:00 בדירת ראשון לציון ודירת ירושלים. החניכים מגיעים בהסעות מבית הספר עם סיום הלימודים.

הרכב הקבוצה נבנה על-ידי מנהל הדירה בהתאם לצרכי החניכים, בתיאום עם המסגרות השונות. הקבוצה יכולה להיות מורכבת מחניכים שמגיעים מבתי ספר של החינוך המיוחד או כאלו שלומדים בחינוך הרגיל. המכנה המשותף הוא יצירתה של קבוצת שווים המתמודדת בהיבט החברתי והתפקודי עם אתגרים דומים ושהאחד יכול להשלים את השני.

במהלך הפעילות החניכים לומדים לבנות סדר יום ולנהל חיי חברה, הם מתמודדים עם מצבי תפקוד ופתרון בעיות, בניהול עצמי וחברתי ומחפשים דרכים עצמאיות להשתתפות.

 

2) תכנית דירה כחלק מתכניות בית ספר "צעד קדימה": התכנית מיועדת לתלמידי כתות ז'-ט' של בית ספר "צעד קדימה" ראשון לציון. הפעילות מתקיימת פעם בשבוע בין השעות 11:00-15:00.

במסגרת הלימודים בדירה התלמידים מתנסים בבניית סדר יום קבוצתי ואישי, בארגון וניהול של זמן הפנאי וחלוקת תפקידים.

סביבת הלמידה פחות פורמלית ומתנהלת בקשר הדוק עם הסביבה הציבורית; התלמידים יוצאים לקנות מצרכים, הם לומדים לנהל את הזמן ולהתמודד עם מצבי אמת המצריכים מהם לפעול בספונטניות. דגש מיוחד מושם על ניצול ותכנון שעות הפנאי, הצוות מדריך את התלמידים לעצמאות ונותן להם להתמודד עם קונפליקטים ולקבל החלטות בעצמם.

 

3) תכנית ערב לבוגרים: התכנית מיועדת לחניכים בגילאי 16-30 וכוללת לינה בדירה אחת לשבוע. הפעילות מתקיימת 3-4 פעמים בשבוע בדירת ראשון לציון ודירת ירושלים. החניכים מגיעים בהסעות מבית הספר או המסגרת היומית בסוף היום והפעילות מסתיימת בבוקר למחרת עם יציאתם למסגרות. בכל יום מגיעה קבוצה אחת שפועלת לאורך השנה ביחד כקהילה.

סדר היום פועל בשני מישורים – לכל חניך משימות אישיות, ובנוסף, כקבוצה, על החניכים לתפעל את סדר היום שלפניהם. באחריותם להחליט על חלוקת תפקידים – מי אחראי על קניית המצרכים לארוחת הערב, מי אחראי לבשל, מי אחראי על הכנת סנדוויצ'ים לבית הספר למחרת ועוד. הפעילות מקדמת ומפתחת את ההכרות עם הקהילה, הסביבה והשירותים הקיימים בה הלכה למעשה.

דירת אימון ראשון לציון:

רחוב מעונות ברכה 7, ראשון לציון

קרן קלדרון

טל: 052-8827892

דוא"ל: kerenkld@gmail.com

דירת אימון ירושלים:

רחוב יששכר 6, ירושלים

ליאת חזן

טל: 054-4863738

דוא"ל: liats67@walla.com