מרכז היום של "צעד קדימה"  למבוגרים עם מוגבלויות פיזיות ושיתוק מוחין, קם כחלק מחזונה של "צעד קדימה" לתת שירות מגוון לבוגרים בגילאי 21-45 עם מוגבלויות פיזיות ושיתוק מוחי באזור המרכז, אשר נמצאו זכאים והופנו ע"י משרד הרווחה באמצעות המחלקה לשירותים חברתיים של הרשות המקומית

אנשים עם מוגבלויות פיזיות, מסיימים את לימודיהם במערכת החינוך בגיל 21. המחסור בתכניות שיספקו מסגרת שיקומית או תעסוקתית מתאימה, גורמת להם להיות תלויים בזולת בביצוע רוב תפקודי היומיום. מרכז היום, בא למלא את החוסר ולאפשר מתן שירות מגוון ומותאם.

מרכז היום, מהווה מסגרת יומית  לאנשים שהעדיפו המשך למידה והתפתחות  ולאנשים שלא נמצאה עבורם מסגרות תעסוקה מתאימות. המרכז פועל על-פי עקרונות גישת "החינוך המדריך" הפועל  להעצים אקטיביות, עבודה בקבוצה, סדר יום ככלי למידה, התפתחות ושותפות עם הקהילה והמשפחה.

מרכז היום מציע מגוון תכניות בחירה לקידום ההתפתחות האישית של האדם בתחומים הבאים: השכלה, תעסוקה, תפקוד, בריאות, פנאי וצמיחה אישית. התכניות השונות מתבססות על ההבנה כי למידה והתפתחות מתרחשים לאורך החיים וכי תהליך הלמידה וההתפתחות של האדם בעל המגבלה הפיזית, דורש תיווך. מטרתו של מרכז היום הוא לשמר ולשפר את התפקוד הפיזי של המשתתפים, לשפר את איכות חייהם, להעניק להם תוכן והעשרה לחיי היומיום, לתת להם הזדמנויות חברתיות וקהילתיות, ולתמוך בחיים אקטיביים בקהילה.

צוות המרכז כולל קונדקטורים – מורים מתמחים בגישת החינוך המדריך, מורה לחינוך מיוחד, מדריכי אומנות, עובדת סוציאלית, סייעים וצוות מקצועות הבריאות: פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, מורים ומטפלים רגשיים.

דוגמא לסדר יום: 08:00 הגעה והתארגנות,

08:30 פעילות בקבוצת ספורט או פיזיותרפיה

09:30 ארוחת בוקר

10:00-13:00 שתי פעילויות מרכזיות (פיזיו, רפב"ע, השכלה, אומנות, תמיכה רגשית, בוצ'יה וכו')

13:00 ארוחת צהרים חמה

14:00 פעילות העשרה/פיזיו/אומנות

המרכז פועל לאורך השנה,   בימים א'-ה' 8:00-16:00

daycenter@tsadkadima.org.il | 050-9909179: לפרטים נוספים –