צעד קדימה
 

מתנדבת באהבה

טליה החלה להתנדב במרכז היום במסגרת שירות לאומי המיועד לבני נוער עם מוגבלויות. עם סיום שנת השרות המוצלחת החליטה טליה להמשיך ולהתנדב למען משתתפי מרכז היום של צעד קדימה.

שאלנו את טליה מה הביא אותה לצעד קדימה וזהו סיפורה:

"הגעתי לצעד קדימה כי חיפשתי מקום לעשות שרות לאומי משמעותי. בימים הראשונים לא הכרתי את החבר׳ה, והיה לי קצת קשה להתרגל אליהם. עם הזמן התחלתי לאהוב אותם ולהכיר את הצרכים שלהם ואיך אני יכולה לעזור. היום הם כמו חברים שלי.

במהלך היום אני מסייעת בארוחות הבוקר, בילוי המשתתפים בפעילויות ובעצם בכל מה שצריך.

תוך כדי אני מקשיבה. זה מעניין לשמוע איך הפיזיותרפיסטית עובדת עם אנשים. שמעתי שלאחת המשתתפות היה  קושי בהכנת קפה והיא בקשה את עזרתי.  אחרי ששמעתי את המרפאה בעיסוק שאמרה:  ״עדי, את יכולה לעשות את זה בעצמך״, הבנתי מה עושים פה בעמותה.

אני זוכרת את משחקי הבוצ׳יה, איך ליאת אמרה להם, ״לעבוד! למה אתם מחכים, למשיח?״ יום אחד הם נסעו למשחק, וחזרו עם גביע. זה היה נפלא.

בהפסקות אני אוהבת לדבר עם אנשים. עם הזמן יצרתי קשר עם כמה מהם, אני גם מתכתבת עם חלק מהם בוואטסאפ.

בצעד קדימה עוזרים לחבר׳ה להיות יותר עצמאיים. גם אני מרגישה שלמדתי להיות יותר עצמאית. בהתחלה, באתי עם המורה המלווה שלי בשנת השרות. היום למדתי לבצע את הדברים שמבקשים ממני, ולסיים אותם. בזמן האחרון, התחלתי לעבוד בדירת האימון שמפעילה העמותה וזה מעניין. אני רוצה להמשיך עם זה. במקביל אני לומדת בתוכנית מכינה במכללת דוד ילין".

 

 

 

 

 

דרונט בניית אתרים