צעד קדימה
 

זוכרים את הנרי רנדר

ב-6 בנובמבר 2016 הנרי (הנק) רנדר הובא למנוחות בשיקגו בגיל 87. הנק ואשתו ברברה היו ממייסדי "ידידי צעד קדימה" בארה"ב. הם סביה של מרים, כיום בת 36, שהייתה בין הילדים הראשונים שנסעו מישראל למכון פטו שבבודפשט בשנת 1986.


הנק גדל במערב שיקגו בשכונה עירונית קשוחה, מה שהיווה עבורו הכנה טובה לחיים. הוא נישא בגיל צעיר לברברה ובגיל 29 כבר היו להם 4 ילדים. בתחילה עבד בעסק של צביעת בתים של אביו אך מאוחר יותר הקים עסק משלו, לאחר מכן הוא פנה למיחזור מתכת ומאוחר יותר פלסטיק.

החינוך המדריך הפך לעסק משפחתי בבית רנדר. מרק, אביה של מרים, היה יושב הראש הראשון של עמותת צעד קדימה. יחד עם אשתו, אלי, וביתם הנוספת יעל, הם בילו כמעט שנתיים בבודפשט עם מרים. הנק וברברה נסעו גם כן, כדי לעזור כשמרק ואלי היו צריכים לשוב לישראל לעבוד.

חתנו של הנק, דוד קפלן, הפך לגזבר הראשון של ידידי צעד קדימה בארה"ב, המשפחה כולה נרתמה לאירועי התרמה, הפקדות ומכתבי תודה. הנק היווה להם דוגמה לחיים: פטריארך משפחתי, אדם אמפתי לנזקקים, בעל נטייה טבעית להשלים את החסר. הוא היה סב אהוב על-ידי נכדתו הבכורה מרים, שלדבריהם הגיעה אליהם מסיבה מסוימת. הסיבה אינה רק שהם יעזרו לתת לה חיים טובים יותר, אלא שיעזרו גם לדורות הבאים של ילדים עם שיתוק מוחי בישראל.


הנק וברברה הרבו לבקר במרכזים של צעד קדימה בישראל, וברברה אף הייתה מבין הצועדים הראשונים של "צעדת התקווה". כמוה גם אחיותיה אלן ורנה, ואחיה בוב ואשתו דבי.


השנה הצעדה הוקדשה לזכרו של הנק רנדר, תומך נלהב של צעד קדימה, אב, סב וסבא-רבה אוהב.
עמותת צעד קדימה אסירת תודה לתמיכתה של כל משפחת רנדר, ונוכחותו ותמיכתו של הנק תחסר לה מאד.

 

דרונט בניית אתרים