צעד קדימה
 

פרס בינלאומי יוקרתי לאלכסנדר ויטרבו ברומא

 ב16 באוקטובר אלכסנדר ויטרבו קיבל את פרס  "קרן דיליאגרו לעיתונות ולמחקר סוציאלי שהשנה מוקדש לנושאים הקשורים לבריאות וטיפול בנזקקים.

הטכס התקיים באוניברסיטה הגרגוריאנית הנוצרית ברומא שבאיטליה

בטכס השתתפו ראש מחוז רומא ,ראש עיריית רומא,דיקן הפקולטה של אוניברסיטה  ואישים שונים מעולם העיתונות ומהעולם הנוצרי ובראשם  יו"ר  הקרן  ד"ר דיליאגרו    וחבר השופטים המלא שכלל אנשי כמורה בכירים ו אנשי מקצוע מעולם האקדמיה.

כמוכן נכחו בני משפחה וחברים של אלכס שעלה ארצה מאיטליה בשנת 1977  .

הפרס ניתן בהמלצת שגרירות איטליה בישראל כהוקרה על הפעילויות הרבות של אלכס ויטרבו במסגרת עמותת צעד קדימה

"צעד קדימה" הינה עמותת הורים אשר נוסדה ב-1987 ומאז פועלת נמרצות לקידום שירותי חינוך ושיקום לילדים עם שיתוק מוחי עפ"י עקרונות גישת "החינוך המדריך". המרכזים החינוכיים-שיקומיים והתכניות השונות הינם בפיקוח משרד החינוך, משרד הרווחה ומשרד הבריאות. המרכזים והתכניות פרוסות בכל הארץ, מכרמיאל בצפון ועד אילת בדרום ונותנים שירותים לכ-390 ילדים  ובוגרים  מידי שנה במעונות יום, כיתות גן ובית ספר, מועדוניות, דירות אימון, הדרכה להורים ובני משפחה ותכנית הכשרה למורים בחינוך המיוחד בגישת "החינוך המדריך".

הדרך של אלכס ויטרבו בצעד קדימה  התחילה לפני 16 שנה כאב לילד  הסובל משיתוק מוחין ומאז כלל תפקידים שונים בהנהלה בוועדות שונות, בארגון של אירועים וכנסים,ובגיוס כספים ותמיכות .

באותו זמן  אלכס  עמל רבות לרקום יחסים של שיתוף פעולה  עם מוסדות איטלקיים ועם הקהילות היהודיות באיטליה ע"מ להפיץ את הרעיונות של "צעד קדימה" בחינוך ושיקום. במהלך מספר שנים נרשמו  חילופי משלחות רבות, מפגשים ,ביקורים, כל זה במסגרת הסכם תלת שנתי בן לאומי.

באותו זמן  אלכס פעל רבות לארגון פעולות שונות לטובת ילדי העמותה  כגון מפגשים עם ספורטאי צמרת איטלקיים ,ביקורים של מבקרים שונים במרכזים  של צעד קדימה ,חילופי מתנות .שגרירות איטליה הייתה שותפה פעילה לאורך שנים ועודדה כל  הקשרים שנרקמו בן צעד קדימה למוסדות ואישיים איטלקיים  .

הפרס שהוא סמלי בלבד ניתן כל שנתיים לשלושה אנשים בלבד וכבוד גדול אלכסנדר ויטרבו להיכלל  בן מקבלי הפרס השנה.

העיתוי הוא משמעותי מאוד :באותו יום ברומא הקהילה היהודית ציינה 70 שנה לשואת יהודי העיר בשנת 1943 במהלך הכיבוש הגרמני.

זה שנציג מדינת ישראל שקמה ב1948על חורבות השואה לאחר כל כך הרבה הרס וסבל  מקבל הכרה  מגוף בינלאומי נוצרי זה נקודה משמעותית ומרגשת.

 אלכסנדר ויטרבו אלרואי 5 ב ירושלים  0508801450 025667871 alexviterbo@hotmail.com     alexviterbo@tsadkadima.org.il

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים