צעד קדימה
 

תוכניות מעבר לעצמאות תפקודית

כחלק ממחויבותה של צעד קדימה לתמיכה באנשים עם מוגבלויות בכל תחנות חייהם, מפעילה העמותה בירושלים תוכניות מעבר לעצמאות תפקודית. תכניות אשר להן חשיבות רבה במערך שירותי השיקום הניתנים למתבגרים וצעירים עם שיתוק מוחי המתחנכים לעצמאות תפקודית.

תוכניות המעבר אשר מפעילה צעד קדימה בירושלים, קולטות ילדים ובני נוער עם שיתוק מוחי ונכויות מורכבות המתחנכים בירושלים. צעד קדימה שמה דגש על פלורליזם תרבותי והחניכים כמו גם הצוות מגיעים מכל המגזרים באוכלוסייה. בקרב החניכים ניתן למצוא כאלו מבתים חילוניים, דתיים, מוסלמים ממזרח ירושלים וחניך ארמני.

תכנית חינוך משלים (מועדונית) לצעירים גילאי 10-14

צעד קדימה פועלת לקידום גישת החינוך המדריך גם במרכזים חינוכיים שאינם שייכים לעמותה. במסגרת שיתוף פעולה רב שנים, מופעלת בבית הספר אילנות בירושלים, מועדונית של צעד קדימה לילדי בית הספר בגילאי 10-14. התכנית מופעלת כמסגרת המשך ליום הלימודים בבית ספר לחינוך מיוחד "אילנות". הילדים נהנים מתכנית עבודה אישית המתוכננת ע"י צוות רב מקצועי של צעד קדימה השוהה בית הספר ועוסק בפיתוח מיומנויות תפקוד של הילד עם שיתוק מוחי.

בתכנית מושם דגש על פעילות מוטורית אשר מונחית על-ידי "מחנך שיקומי" (קונדקטור) ומתקיימת התנסות ראשונית בבניית סדר יום וניהול חיי חברה. התכנית מאפשרת לילדים שאינם ממסגרות החינוך של צעד קדימה, ליהנות מיום לימודים ארוך ומגוון בתכנים של החינוך המדריך.

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים